Atrakcje

Korzystaj z licznych atrakcji w okolicy

Niezwykłe położenie Murzasichla dogodnie skomunikowanego z Zakopanem oraz Bukowiną Tatrzańską, otwiera szeroki wachlarz oferty turystycznej oraz różnego rodzaju atrakcji.

Eksploruj tatrzańskie szlaki

Największe atrakcje stwarza bliskość oraz mnogość tatrzańskich szlaków turystycznych. Do Tatrzańskiego Parku Narodowego, z którym graniczy Murzasichle można wejść korzystając z kilku punktów:

Wejście w Brzezinach położone jest najbliżej centrum Murzasichla 2,5 km. To początkowy punkt czarnego szlaku prowadzącego przez Dolinę Suchej Wody Gąsienicowej, Schronisko Murowaniec, wyciąg na Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową, okolice Czarnego Stawu Gąsienicowego na Świnicką Przełęcz, skąd można udać się m.in. na Kasprowy Wierch, Granat, Świnicę, czy Kozi Wierch.

Wejście na Jaszczurówce, które położone jest 5,3 km od centrum Murzasichla oraz wejście w Toporowej Cyrhli oddalone 3,7 km od centrum Murzasichla połączone są szlakiem zielonym. Z Topolowej Cyrhli prowadzi także czerwony szlak m.in. przez Dolinę Roztoki, Morskie Oko na Rysy i dalej na stronę Słowacką. Szlaki te krzyżują i łączą się także z innymi, co daje możliwość wędrówek przez całe Tatry.


Warto również skorzystać z innych szlaków, do których w szybki sposób można dojechać, m.in. w  Kuźnicach, Dolinie Małej Łąki, Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej, Dolinie Ku Dziurze, Dolinie Za Bramką czy pospacerować Drogą pod Reglami, na Butorowym Wierchu czy Gubałówce.

 

Ciesz się białym szaleństwem

Świetna lokalizacja Murzasichla sprawia, że można skorzystać z bogatej oferty stacji narciarskich na Podhalu i cieszyć się jazdą na nartach bądź snowboardzie. Jeśli nie masz sprzętu bądź nie umiesz jeździć, to żaden problem. W Murzasichlu sprawnie działają wypożyczalnie, a pobliskie stacje narciarskie oferują szkółki narciarskie dla osób w każdym wieku, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

 • Stacja Narciarska Hajduk w Murzasichlu
 • Stacja Narciarska Murzasichle - Ski
 • Stacja Narciarska Małe Ciche- 8 km
 • Stacja Narciarska Ski Suche- 13 km
 • Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa -11km
 • Ośrodek Narciarki Nosal - 6,5 km
 • Ośrodek Kotelnica Białczańska - 17 km
 • Stacja Narciarska Rusiń-Ski -12 km
 • Stacja Narciarska GrapaSki - 19,5 km
 • Wyciąg Narciarski Koziniec - 14,5 km
 • Stacja Narciarska Jurgów Ski - 17,7 km

 

Dla osób, które są wielbicielami innych sportów zimowych dostępne są również lodowisko oraz Snowtubing.

 

Gimnastyka w Parku linowym

Wspaniałą atrakcją w Murzasichlu w szczególności dla dzieci jest Park Linowy Modrzewiowy Bór, które dostarczy adrenaliny na cały dzień.

 

Odpręż się na basenach termalnych

Po intensywnym dniu warto odprężyć ciało i skorzystać z oferty basenów termalnych, których na Podhalu nie brakuje.

 

Zasmakuj regionalnych potraw

Podhale słynie z regionalnych potraw, których koniecznie należy spróbować, najlepiej w atmosferze góralskiej muzyki. Polecamy m. in. Restaurację u Studniara, Karczmę Skupniowy Upłaz, Pizzerię i Restaurację Włoską Murzasichle, Karczmę u Wiktora oraz Restaurację Regionalną Koliba, które zlokalizowane są w Murzasichlu. 

 

Dla naszych Gości posiadamy zniżki na baseny termalne oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Szlaki turytyczne

Bliskość szlaków turystycznych: Małą Łąka, Dolina Kościeliska, Giewont,  Droga pod Reglami, Dolina Strążyska, Dolina Ku Dziurze, Dolina Za Bramką, Butorowy Wierch, Gubałówka i wiele innych

Wyciągi narciarskie

Murzasichle

Murzasichle to miejscowość położona tuż obok Zakopanego. Część wszystkich obiektów noclegowych w podhalańskiej miejscowości Murzasichle to apartamenty, lub domki na wynajem, znajdujące się wzdłuż dwóch ulic - Sądelskiej i Budzowej, odgałęzień ulicy Majerczykówka. Jest doskonałym miejscem na spędzanie aktywnie czasu wolnego, gdyz wokół znajduje się mnóstwo wyciągów narciarskich, szlaków turystycznych.